Svet-Stranek.cz
Relax pro zdraví a krásu
INFRASAUNA ♥

Infrasauna a její výhody:Relax pro zdraví a krásu

Infrasauna a její výhody

Příchod infrasauny způsobil revoluci v oblasti saunování. Velké množství jejích výhod je přímo úměrné její neustále stoupající popularitě. Přečtěte si všechny výhody infrasauny.

Co je to infrasauna?

Infrasauna je speciálním typem sauny ohřívající organismus infračerveným zářením. Odborníci doporučují využití infrakabiny před kosmetickým ošetřením pleti, před pobytem v chladném prostředí, před sportovní, rehabilitační či regenerační činností. Na rozdíl od klasického saunování proniká infračervené záření do hloubky tkáně a tak dochází k rychlejšímu prohřívání. Doporučená doba pobytu v infrasauně je cca 20-40 min při teplotách 40-60°C.

 

Jaké jsou výhody oproti klasické sauně?

Infrasauna je vhodná pro každého a mohou ji využít i osoby léčící se s vysokým krevním tlakem, stejně jako další, kteří z jakéhokoliv důvodu nesnášejí pobyt v klasické sauně. Cítíte teplo, ale dýcháte chladný vzduch. Dveře infrakabiny mohou zůstat i otevřeny, pokud si nepřejete zpotit se. Můžete zde pobývat i v běžném oděvu.


Účinky infrasauny

Zdravotní výhody

Průnikem infračervených paprsků dochází kromě kůže k prohřátí také tkání svalů a vnitřních orgánů. Dochází ke zvýšení srdečního objemu a rytmu, což působí jako vhodný trénink kardiovaskulárního systému. Při zvýšení tělesné teploty dochází také k usmrcení či alespoň k zástavě množení bakterií a virů. V rámci programu posílení imunity doporučujeme při pravidelném opakování pobytu v infrakabině postupné zvyšování teploty a prodlužování časových intervalů.
V běžné sauně je pot složen z 95-97% vodou. V infrakabině díky hloubkovému prohřevu tkání je voda v potu obsažena jen z 80-85%, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, jedy rozpustné v tucích, kyseliny, těžké kovy, čpavek a sodík. Na rozdíl od běžné sauny vydáte min. dvojnásobek potu a vyloučíte tím 3-7krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.

Prohříváním v infrakabině se sníží ztuhlost končetin, snižuje se svalové napětí, mírní se bolesti. Přispívá k odstraňování stresu.
 

Kosmetické výhody

Za cca 30min. pobytu v infrakabině spálíte nejméně 600kalorií (nutno doplňovat hladinu vody vhodnou tekutinou). Záření proniká do krevních cév uložených v tukové tkáni, které se lépe rozšiřují a prokrvují. Lymfatickým systémem se z těla vylučují tukové kyseliny obsažené v tukových buňkách a významným způsobem dochází k lepšímu průběhu procesu hubnutí a odstranění celulitidy, jíž tvoří tuková a vodní usazenina pod kůží, která je hlubokým prohřátím a následným pocením účinně odbourávána. Následná masáž vhodnými přístroji a přípravky je tak mnohem účinnější.
 

Pobyt v infrakabině zlepšuje prokrvení kůže, hloubkovým pročištěním pórů se odstraňují kožní nečistoty a odumřelé buňky, zlepšuje se elasticita a napětí kůže, zpomaluje proces stárnutí. Kůže zůstává měkká a hebká, dochází ke zlepšení stavu akné, ekzémů, popálenin, otevřené rány se lépe hojí, přičemž se zmenšuje velikost jizev.

zpět


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK